%20'ye Varan Haziran İndirimlerini Kaçırmayın!

Bizi Arayın
E-Ticaret Nace Kodu Nedir?

E-Ticaret

E-Ticaret Nace Kodu Nedir?

E-Ticaret Nace Kodu Nedir?

NACE (Avrupa Ekonomik Faaliyetler Sınıflandırması), işletmelerin faaliyet alanlarını sınıflandırmak için kullanılan bir standarttır. E-ticaret, internet üzerinden ürün ve hizmetlerin satışını gerçekleştiren işletmeleri kapsar.

NACE kodları, işletmelerin faaliyetlerini tanımlamak ve istatistiksel analizlerde kullanmak amacıyla oluşturulmuştur. E-ticaret faaliyetleri, NACE kodlarında "46.51" ana kodu altında sınıflandırılır. İşletmelerin faaliyetlerini daha ayrıntılı bir şekilde belirtmek için bu ana koda ek olarak alt kategoriler de bulunur. E-ticaretin yanı sıra diğer iş faaliyetleri de NACE kodlarıyla sınıflandırılır.

Örneğin, NACE kodu "46.51.1" olan bir işletme, perakende ticaret yoluyla gerçekleştirilen e-ticaret faaliyetlerini ifade edebilir. Bu kod, ürünlerin internet üzerinden doğrudan tüketiciye satıldığı elektronik ticaret işletmelerini kapsar. Aynı şekilde, farklı alt kategorilerde farklı türde e-ticaret faaliyetlerini ifade eden NACE kodları da bulunur.

NACE kodları, işletmelerin faaliyetlerini tanımlamak, iş sektörlerini analiz etmek, istatistiksel verileri düzenlemek ve karşılaştırmak için kullanılır. Bu şekilde, ekonomik faaliyetlerin takibi ve analizi daha kolay hale gelir.

Ancak, NACE kodları ülkelere göre farklılık gösterebilir ve zamanla güncellenir. Bu nedenle, kesin ve güncel NACE kodlarını öğrenmek için ilgili ülkenin resmi kurumlarına veya ilgili kaynaklara başvurmanız önemlidir

Hemen ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

EnterERPLite

DOĞUŞ

EnterERP Lite, küçük ve orta ölçekli şirketlerin büyümlerini ve sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için doğrudan bulutta doğdu.

EnterERPPro

YÜKSELİŞ

EnterERP Pro, orta ve büyük ölçekli işletmelerin büyümelerini ve sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılayarak sürdürülebilir hale getirmek için geliştirildi.

EnterERP Elegance

ZİRVE

EnterERP Elegance, orta ve büyük ölçekli şirketlerin teknoloji ile birlikte sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilebilir bir alt yapıyı hazırlıyor.

Elegance paket